Grajki - zajęcia muzyczne

Z radością rozpoczynamy jesienny cykl Grajków, czyli zajęć umuzykalniających maluszków 0-4 z rodzicami, w nowej lokalizacji - przemiłej Bawialnia M. w stylu Montessori 😀

[Czym są Grajki? Opis znajdziecie poniżej 🙂 ]

Plan działania przedstawia się następująco:

Zapraszamy na zajęcia pokazowe w dniach:
- wtorek 10.09.2019 o 17:15
- piątek 13.09.2019 o 13:00
- sobotę 14.09.2019 o 14:00

Koszt udziału w zajęciach pokazowych to 5/zł rodzina dla nowych rodzin lub 20zł/rodzina dla tych, którzy na Grajkach nie są już pierwszy raz 🙂

Cykl jesienny rozpoczynamy 16.09.2019 i spotykać się będziemy przez 12 tygodni w trzech grupach (do wyboru):
- wtorki 17:15
- piątki 13:00
- soboty 12:00

Zapraszamy do zapisów na cały cykl, oraz na pojedyncze wejścia 🙂 Rodzina zapisana na cały cykl otrzymuje materiały do samodzielnego muzykowania w domu oraz możliwość odrabiania nieobecności.

Szczegóły i zapisy na stronie: http://makememusic.pl/zajecia-muzyczne-dla-dzieci/#grajki

Koszt:
35 zł - pojedyncze wejście
360 zł - cały semestr 12 zajęć (w przypadku dołączenia w trakcie trwania cyklu - ilość pozostałych zajęć x30zł )
_____________________________________

Czym są Grajki?
Grajki to radosne i energetyczne spotkania z muzyką dla dzieci w wieku 0-4 z opiekunami, w czasie których dajemy możliwość dzieciom w wyjątkowy sposób zanurzyć się w muzyce. To czas wypełniony improwizacją, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach oraz muzycznych zabawach, ubrany w formę, która sprawia, że zanim zaczniemy się nudzić – czeka już na nas coś nowego.

U podstaw naszych zajęć leży przekonanie, że każde dziecko rodzi się z talentem muzycznym, a muzyka dla dziecka jest czymś zupełnie naturalnym. Bazujemy na teorii umuzykalnienia dzieci wg Edwina Gordona, którą łączymy z rytmiką dalcrozowską, naszą fantazją, latami doświadczeń i muzyką z całego świata. Dzieciom dajemy na zajęciach wolność nie przymuszając ani do śpiewania ani do klaskania - w końcu to dzieci i mają prawo do zabawy, za to z radością motywujemy rodziców do maksymalnego zaangażowania. Często powtarzają nam, że GRAJKI to wspaniały relaks i dobra zabawa również dla nich. (Dziękujemy! ♥ )
Balansujemy pomiędzy piosenkami wykonywanymi na podłodze, które wyraźnie skupiają naszą uwagę i uwrażliwiają na niuanse w melodii i rytmie, a aktywnościami wykonywanymi na stojąco – kiedy tańczymy, poruszamy się do muzyki wykonywanej na żywo na pianinie, nagrań z muzyką klasyczną, ludową lub rozrywkową oraz piosenek a capella. Śpiewamy w różnych skalach, w różnych rytmach i językach - krótko mówiąc - czerpiemy z muzyki wszystko, co najlepsze!
Zapraszamy!